Sürpriz! ESG Bilincine Sahip Bir Dev, Bitcoin’e Dolaylı Maruz Kalmayı Artırıyor

Sürpriz! ESG Bilincine Sahip Bir Dev, Bitcoin’e Dolaylı Maruz Kalmayı Artırıyor

üyük ve devam eden ESG (çevresel, sosyal ve yönetişim) tartışmalarının ortasında, ESG bilincine sahip ABD merkezli bir yatırım devi Capital Group , bitcoin’e (BTC) dolaylı maruziyetini artırıyor . Bu sefer, yazılım geliştiricisine ve büyük BTC boğa MicroStrategy’ye yarım milyar dolardan fazla yatırım yaparak, kripto ile ilgili birkaç şirket daha şimdiden yatırım listesinde yer alıyor.

ABD’nin büyük varlık yönetimi firması Capital Group’un, bir bölümü Başkent Uluslararası Yatırımcılar (CII) , MicroStrategy (MSTR) ortak stokunun 12,2% satın aldı başına bir dosyalama ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu 12 Temmuz 30 Haziran tarihli ve imzalı.

MSTR fiyat tablosu:

ESG ile ilgili endişelerin piyasada büyük bir düzeltmeyi hızlandıran ana nedenler arasında olduğuna inanıldığı için bu büyük yatırım şaşırtıcı görünebilir. Bitcoin, enerji tüketimi nedeniyle son zamanlarda geniş çapta eleştirilirken , analistler Bitcoin madenciliği hakkındaki mitleri çürütmek ve açıklamak için hala çok çalışıyorlar .

Bu arada, 90 yaşındaki Capital Group diyor onlar “uzun vadeli daha iyi oluşturabilir “sistematik yatırım süreci içine çevresel, sosyal ve yönetişim konularını içeren” olduğunu “ESG başarılı yatırım ayrılmaz bir parçasıdır” inanıyoruz ve bu sonuçları “müşterileri için.

ESG, politika beyanlarına göre ayrı bir süreci veya “ekleme” adımını temsil etmez .

Ayrıca, Sorumlu Yatırım (PRI) Raporlama Çerçevesi için Esaslar başına, Capital Group etti kazanılan bunlar için geçerli her kategoride A veya A + ‘nın sürdürülebilirlik puanları.

Aynı zamanda, MicroStrategy, cahilce “okyanusları kaynatmakla” suçlanan BTC’yi istikrarlı bir şekilde satın alıyor. Mevcut en son verilere göre şirket, BTC başına ortalama 26.080 USD fiyatla yaklaşık 2.741 milyar USD karşılığında satın alınan 105.085 BTC’ye sahip olduğu için şu anda en büyük BTC sahipleri arasında yer alıyor. Bu zulanın değeri bugün 3.5 milyar USD civarında.

Dahası, MicroStrategy, Capital Group’un fonlarına hızlı bir bakışla görülebilecek dünyanın ilk kriptosuna dolaylı olarak yatırım yapmasının tek yolu değil – halihazırda teklif veren şirketlere daha fazla yatırım yaparak BTC ve diğer kripto varlıklara maruz kalıyorlar. kripto ile ilgili hizmetler veya bunu yapmayı planlıyorlar.

Yeni Ekonomi Fonu gösterileri yatırımlar CME Group , Meydanı’nda , PayPal ve Visa dolar 589m arasında satın alınan hisselerin toplam piyasa değeri ile örneğin.

New Perspective Fund ayrıca PayPal, CME ve Visa’nın yanı sıra Tesla , BlackRock , Bank of America , Intercontinental Exchange ( Bakkt uygulamasının arkasındaki şirket ) ve toplam piyasa değeri yaklaşık 13,7 USD olan SoftBank’a da yatırım yaptı . bn.

Son olarak, Capital Income Builder ve Income Fund of America gibi diğer fonlarından bazıları da benzer yatırımlar gösteriyor .

Capital Group, 31 Aralık 2020 itibariyle, dünya çapında milyonlarca bireysel ve kurumsal yatırımcı için özsermaye ve sabit getirili varlıklarda 2,3 trilyon ABD dolarından fazla yönettiklerini söylüyor.

Cryptonews.com yorum için Capital Group’a ulaştı.

11:52 UTC’de BTC 33.199 USD’den işlem görüyor ve bir günde %1 ve bir haftada %2 düştü. Fiyat, bu yıl Nisan ayında ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 65.000 USD’den neredeyse yarıya indi.
____
Daha fazla bilgi edinin:
– Bitcoin Madenciliğinin Çevresel Etkisine Daha Yakından Bir Bakış
– ESG İşareti Gönderen Geleneksel Yatırımcılar Bitcoin Madencileri İçin de Önemli

– Arca En Popüler 10 Kripto Ayı Tezini Düşürüyor
– Tesla ve Elon Musk Tarafından Tetiklenen Selloff Kripto Piyasasını Sallıyor, Soruları Artırıyor

– Bitcoin, Misk Açıklamasının Ortasında 40 bin USD, Taproot Teyidi
– Dünya Bankası, El Salvador’a Yardım Etmeyi Reddettiği İçin Cehalet ve İkiyüzlülükle Suçlandı
___

ANAHTAR TESLİM E-TİCARET SİTESİ
https://www.uzman.net.tr